Biżuteria z Kamieni Naturalnych i Szlachetnych

Smartwatch Cały Pokryty Ekranem. Nowy Patent Apple

Apple ogłosiło że opatentowało nową technologię dla przyszłych smartwatch-y. Zegarek były całościowo pokryty wyświetlaczem.

Innowacyjny patent Apple nosi nazwę „Display Module and System Applications” który został już zgłoszony do USPTO. Według informacji które firma udzieliła jest to projekt giętkiego wyświetlacza, który rozciągał by się na całej długości opaski zegarka. Wykonany byłby tak z elastycznego materiału aby bez przeszkód dostosować się do kształtu i średnicy nadgarstka osoby która nosiła by smartwatch-a. Posiadał on też będzie duża cześć wyświetlacza którą producenci zegarków zdążyli nas już przyzwyczaić.

Bateria, procesor, wszelkiego rodzaju czujniki oraz inne komponenty były by schowane właśnie za tarczą zegarka. Apple wspomina też o tym że wyświetlacz OLED mógłby uleć uszkodzeniu pod skutkiem działania wilgotności i powietrza więc będzie potrzeba zamontowania dodatkowej ochrony na wyświetlacz. Nie wiadomo czy doczekamy się prototypu takiego zegarka gdyż jest to na razie tylko paten który finalnie może zostać wrzucony do kosza i nigdy nie pojawić się na sklepowych półkach.

Apple ma już przykre doświadczenia związane z patenami. Nie dawno okazało się że firma musi zapłacić 300 mln dolarów kary za właśnie łamanie praw patentowych, oraz została ukarana w Brazylii za nie dostarczenie ładowarek zestawów z telefonami iPhone 12.

Scroll to Top