Biżuteria z Kamieni Naturalnych i Szlachetnych

Zespół badawczy NASA zajmujący się badaniem UFO ogłosi dzisiaj wyniki

nasa

Niezależny zespół NASA zajmujący się badaniem UFO jest gotowy podzielić się swoimi odkryciami.

W 2022 r. agencja zleciła panelowi ekspertów zbadanie danych związanych z niezidentyfikowanymi zjawiskami anomalnymi (UAP), nowym terminem określającym UFO, który obecnie obejmuje nietypowe obiekty lub zdarzenia na niebie, pod wodą lub w przestrzeni, których nie można natychmiast zidentyfikować. Teraz zespół ma opublikować w czwartek (14 września) swój pierwszy raport, który będzie zawierał sugestie dla NASA dotyczące lepszego gromadzenia i analizowania danych, które mogą pomóc w wyjaśnieniu natury i pochodzenia UAP. Agencja szybko zauważa, że ​​raport „nie stanowi przeglądu ani oceny wcześniejszych, niemożliwych do zidentyfikowania obserwacji”, jak wynika z oświadczenia NASA ogłaszającego odprawę.

Liderzy NASA, w tym administrator agencji Bill Nelson, dołączą do przewodniczącego grupy badawczej UAP, Davida Spergela, prezesa Fundacji Simonsa, aby poprowadzić odprawę na temat pierwszego raportu grupy w czwartek o 10:00 EDT (14:00 GMT). Można go obejrzeć na żywo na stronie telewizji NASA lub na naszej stronie w tym artykule poniżej.

Zespół Ekspertów: Naukowcy, Astronauci i Dziennikarz Naukowy

W skład 16-osobowego zespołu badawczego NASA UAP wchodzi były astronauta Scott Kelly, wielu ekspertów naukowych ze środowisk akademickich, przemysłu lotniczego i kosmicznego oraz jeden dziennikarz naukowy.

ufo

Kroki Naprzód: Rozważania w Kierunku Większej Wiedzy

Niezależny zespół NASA zajmujący się badaniem UAP odbył już jedno publiczne spotkanie, 31 maja. Podczas tego spotkania grupa ekspertów w dużej mierze omówiła sposoby gromadzenia lepszych danych, które pomogą rozwiać część tajemnic otaczających UAP. Wspólnym tematem spotkania była potrzeba większej ilości lepszych informacji. Obecny niedobór danych UAP jest częściowo spowodowany faktem, że możliwości wielu zaawansowanych czujników używanych przez rząd i wojsko USA pozostają tajne.

Pomimo braku ostatecznych danych Dan Evans z NASA podkreślił na spotkaniu 31 maja, że ​​badanie takiego tematu jak UAP mieści się w zakresie zainteresowań naukowych agencji. „Przede wszystkim daje nam to możliwość poszerzenia wiedzy o otaczającym nas świecie” – powiedział Evans. „Ta praca jest w naszym DNA”.

Temat UAP/UFO był w ostatnich latach często omawiany w rządzie federalnym. W lipcu dwóch byłych lotników wojskowych USA złożyło zeznania dotyczące spotkań z dziwnymi obiektami, które miały miejsce w kontrolowanej przestrzeni powietrznej USA.

Trzeci świadek na rozprawie, były oficer wywiadu Pentagonu i weteran Sił Powietrznych USA David Grusch, powiedział Podkomisji ds. Bezpieczeństwa Narodowego na Granicach i Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów, że rząd USA ukrywa istnienie „wielodziesięcioletniego UAP programu odzyskiwania danych po awarii i inżynierii wstecznej” oraz że „niektóre z tych odzyskań przyniosły badania biologiczne”.

Naciskany o wyjaśnienia dotyczące identyfikacji tych „substancji biologicznych”, Grusch wyjaśnił, że ma na myśli „nie-ludzkie”.

UFO

Kontrowersje wokół UAP: Różnice Zdań i Świadectwa

Twierdzenia te stoją w sprzeczności z szefem nowego Biura Rozwiązywania Anomaliów Ogólnodomenowych Pentagonu, Seanem Kirkpatrickiem, który w kwietniu 2023 roku powiedział Komisji Senackiej ds. Służb Zbrojnych, że jego grupa nie znalazła „jak dotąd żadnych wiarygodnych dowodów na działalność pozaziemską pozaziemską”. technologii lub obiektów, które przeczą znanym prawom fizyki.”

„Większość niezidentyfikowanych obiektów zgłoszonych do AARO wykazuje zwyczajne cechy balonów, systemów powietrznych [bez załogi], bałagan, zjawiska naturalne lub inne łatwe do wyjaśnienia źródła” – powiedział komisji Kirkpatrick.

Scroll to Top