Biżuteria z Kamieni Naturalnych i Szlachetnych

Problemy Sądowe WhatsAppa Za Nową Politykę Prywatności

Nie dawno pisaliśmy o kontrowersyjnej zmianie polityki prywatności w WhatsAppa a już mamy kolejne doniesienia w kolejnej sprawie związanej z tym komunikatorem.

Jak można było się spodziewać facebook otrzymał już pierwszą skargę i to na rynku gdzie posiada swój największy zasięg używania komunikatora WhatsApp. Petycja została zgłoszona w Indiach i jest to na tyle kłopotliwa sytuacja że zasięg aplikacji w Indiach to aż 400 milinów użytkowników WhatsAppa. To nie jedyny problem facebooka. W Turcji wszczęto śledztwo o to że aplikacja wymaga już zgody użytkowników na udostępnianie reklam i dzielenie się swoim danymi z Facebookiem tworząc wspólnie spersonalizowane reklamy.

W ocenie prawnika Chaitanyi Rohilli nowa polityka prywatności daje uprawnienie do całkowitego wglądu w aktywność użytkownika. W petycji więc znalazły się takie stwierdzenia jak „WhatsApp zakpił sobie w fundamentalnego prawa do prywatności”. Sprawa jest rozwojowa, natomiast WhatApp pozostawił czas do 8 lutego 2021 do zaakceptowania nowej polityki prywatności aby móc korzystać nadal z komunikatora.

Na całym zamieszaniu próbuje też ugrać Microsoft który nie pochwala działań facebooka i próbuje rekomendować własny komunikator Skype. Wkrótce ma być także wydana wersja desktopowaąWhatsAppa bez konieczności rejestracji konta przez numer telefoniczny. 

Scroll to Top