Biżuteria z Kamieni Naturalnych i Szlachetnych

Nie Wyrazisz Zgody? Stracisz WhatsAppa

Nowa polityka w WhatsAppa. Jeżeli nie wyrazisz zgody na udostępnieniu danych Facebookowi to nie będziesz mógł korzystać dalej z komunikatora.

W dniu 8 lutego 2021 roku WhatsApp zmienił politykę prywatności. Komunikator cieszący się opinią szanującą prywatność i szyfrowaniem typu end-to-end zmienił drastycznie swą politykę.

Najważniejsze zmiany w polityce prywatności to usługi przetwarzania danych. Nowa polityka określa jak firmy mogą wykorzystać usługi udostępniane przez Facebook do zarządzania i przechowaniem rozmów oraz do jak obie platformy będą współpracować by utrzymać odpowiednią integrację między produktami które należą do facebooka. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Znajdziemy tam między innymi jakie informacje co udostępniamy Facebookowi. Głównie to statystyki z używaniu komunikatora takie jak: interakcje z firmami, diagnostyka, grupy, ustawienia, długość i czas sesji, urządzeniu (indywidualny identyfikator facebook), lokalizacji, połączeniu, awatarze, opisu, obrazki grup i płatnościach wykonywanych w aplikacji. 

Po zaakceptowaniu nowej polityki prywatności dane zebrane przez WhatsApp będą oczywiście wykorzystywane do personalizacji reklam i proponowania treści w powiązanych usługach facebooka. Facebook nie będzie gromadził masę danych bez bezpośredniego zaglądania w treść rozmowy ale będzie mógł na tej podstawie mniej więcej wywnioskować z kim i o czym mamy konwersację na komunikatorze. Resztę facebook domyśli się dzięki „big data”.

Zmiany są na tyle duże że WhatsApp musiał opublikować wcześniej oświadczenie pod koniec 2020 roku. Dowiemy się z niego że facebook zapewnia że stara się gromadzić jak najmniejsza ilość danych oraz ograniczyć kategorie gromadzonych danych.

Finalnie jako użytkownicy WhatsAppa musi wybrać czy zaakceptujemy nową politykę wprowadzoną w komunikatorze. Jeżeli tego nie zrobimy to nie będziemy mieć możliwość korzystania z komunikatora. Alternatywną może okazać się sięgnięcie po inny komunikator który też obsługuje szyfrowanie end-to-end i bardziej szanuje naszą prywatność jak np Telegram i Signal.

Scroll to Top