Biżuteria z Kamieni Naturalnych i Szlachetnych

Meteor Lake – 14 Generacja Procesorów Od Intela

O generacji z rodziny Alder Lake dowiedzieliśmy się już przed debiutem pierwszych procesorów z 12 generacji. Zatem zobaczmy co nowego oferuje Intel.

Jeszcze krótko przez oficjalną prezentacją pierwszych procesorów z generacji 12 Pat Gelsinger poinformował o rozpoczętych testach prototypu układu CPU z generacji 14.

Z nie oficjalnych doniesień z początkiem listopada powinien być debiut pierwszych układów CPU Intela z generacji 12 Alder Lake. Jednak Intel przyzwyczaił nas do tego że plany koncernu liczone są zawsze na dłuższe ramy czasowe, czego efektem są informacje przekazane przez prezesa koncernu, Pata Gelsingera.

W trakcie biznesowego spotkania zaprezentowano wyniki finansowe intela. Przy okazji prezes Pat Gelsinger poinformował o pierwszych udanych testach i uruchomieniu, prototypowego procesora 14 Meteor Lake. Układ ten ma wykorzystywać technologię 7 nm i będzie to duży przeskok technologiczny w produkcji procesorów przez Intela.

Informacje te prawdopodobnie oznaczają że plany przedstawione w lipcu przez Intela mają realne możliwości odzwierciedlenia w rzeczywistości i kolejne debiuty nowych jednostek CPU mogą być opublikowane w określonych ramach czasowych.

Procesory Meteor Lake mają szansę zadebiutować na rynku w 2023r, równocześnie w wersji desktopowej, oraz przeznaczonej do laptopów. Przed tym jednak, czeka nas w pierwszej kolejności premiery układów z generacji Alder LakeRaptor Lake 13. Układy te mają trafić do sklepów w  2022r.

Scroll to Top