Biżuteria z Kamieni Naturalnych i Szlachetnych

Użyteczne informacje od Google dla podróżujących w czasie pandemii

Google pracuje nad dostosowaniem własnej wyszukiwarki pod kątem dostarczania informacji związanych z pandemią.

Przed wszystkim jest to istotne w kontekście podróży i własnie z myślą o tego typu wyszukiwaniach przygotowano nową funkcjonalność. Szukając miejsca docelowego podróży uzyskamy informacje o aktualnej sytuacji epidemicznej lub czy hotele którymi jesteśmy zainteresowani oferują bezpłatne anulowanie rezerwacji. Pracownicy Google są doskonale świadomi że planowanie podroży w czasie pandemii nie jest tak łatwą sprawą więc postanowiło wyjść do swoich użytkowników z pomocną funkcjonalnością podpowiedzi podczas wyszukiwania. Podpowiedzi te mają na celu ułatwić podjęcie decyzji o planowanej trasie bądź podróży.

Google podczas wyszumowania lokalizacji dodatkowo wyświetli informacje o aktualnej sytuacji epidemicznej w danym regionie. Miedzy innymi liczbę zakażeń, informację o aktualnie realizowanych lotach oraz ewentualnych obostrzeniach. Najciekawszą funkcją będzie możliwość wyszukiwania hoteli które oferują bezpłatne anulowanie zarezerwowanych noclegów. Opcja ta będzie dostępna w narzędziu Google Podróże.

To nie pierwsza taka zmiana po stronie Google. Wcześniejsze zmiany też były ukierunkowane w związku pandemią koronowirusa. Na przykład dodano widget w którym znajdują się informację o chorobie COVID-19, jak przebiega oraz sposobach zabezpieczenia przed nią. 

Scroll to Top